עיצוב הבית יכול להפוך לכאב ראש לא קטן ולא רק שעיצוב שכזה מצריך מאיתנו להזיז את השידה, מזנון או ארון, אלא גם דורש לא מעט מחשבה בכל הקשור לעיצוב מחדש של קירות הבית. וכן לעיצוב מחדש של הקירות יש לא מעט פתרונות אך העיקרים שביניהם הם לא אחרים מאשר טפטים וצביעה, כאשר בשניהם תוכלו לקבל מגוון רחב של כלים בכל הקשור לעיצוב הקירות, החל מהטקסטורה שיכולה להשתנות בין צבעים וגם בין טפטים ועד לאופן הניקוי והשימוש. לכן לא פעם עיצוב שכזה דורש לא מעט מחשבה והשוואה, לכן נשאלת השאלה מה עדיף? לצבוע את הקירות או להניח איזה טפט מגניב?

טפטים לקיר – יתרונות וחסרנות

לפני שנספר לכם עד כמה טפטים יכולים להיות מועילים עבורכם, חשוב שתדעו כי מרבית הטפטים כיום מיוצרים תחת סטנדרטים מאוד מחמירים בכל הקשור להתלקחות ואופן הניקוי שלהם, כך שלא תצטרכו להתאמץ כל כך בניקוי הטפטים ובטח שלא לחשוש מסכנת התלקחות כבעבר. אבל אותם פיתוחים אינם הגורם העיקרי לחזרה של הטפטים אל קירות הבתים שלנו, אלא גם היכולת לקבל טפטים שונים ומגוונים בשלל תצורות, צבעים ודמויות. יחד עם אלו גם במידה ולקיר שעליו תבקשו לבצע שינוי ישם פגמים או סדקים או מכות, תוכלו להניח טפט שלא רק יהיה אחראי על כיסוי של הפגמים השונים אלא גם הסתרה מעולה עבורם. עם זאת חשוב לזכור כי הצטברות של עובש עלולה להצטבר גם בטפטים החדשים ומרבית המקרים לא תהיה לנו דרך לגלות זאת, על כן יש להחליף את הטפטים אחת לשנה עד שנה וחצי ומה שמוביל אותנו אל החיסרון הבא שבטפטים. על מנת שתוכלו להדביק טפטים בצורה מועילה ומדוייקת, במרבית הפעמים תזדקקו לאיש מקצוע שידע לעשות זאת.

צבע יתרונות חסרונות

החסרון הבולט ביותר בכל הקשור לצביעה הוא כמובן הלכלוך שיכול להופיע בלא מעט אזורים בבית(כן, גם כאלו שלא צבענו) ומצריך לא מעט זמן התארגנות לפני תחילת הצביעה, כך תצטרכו להדביק עיתונים וניילונים באזור הצביעה על מנת לצמצם את כמות הלכלוך והצבע. אך יחד עם זאת הצבע יכול לספק עבורכם מגוון ענק של גוונים שונים, אותם תוכלו לבחור כמעט ללא הגבלה עם הטכנולוגיה הקיימת כיום. יחד עם כל אלו ובניגוד לטפטים תוכלו לצבוע בעצמכם, לעצב את סגנון הצביעה ולהחליט היכן להותיר גוון אחד והיכן להחליף.