עבור הרשויות בישראל עומדים מספר גדול של כלים, המאפשרים לשמור על הסדר הציבורי, על יחסי מכירה וקנייה שפויים ועוד. אחד מאותם כלים הוא גם מרכז גביית חובות וקנסות בישראל, המרכז גם חובות והליכי גביית חובות כנגד חייבים, גם דיווחים עצמאים וכמובן תשלום קנסות, אגרות ושירותי גבייה נוספים. המרכז עובד כיום גם בצורה מקוונת ומאפשר לחייבים ביצוע תשלום מהיר ומאובטח. עם זאת במקרה של גביית חובות או תשלום כדרך האתר או בצורה פרונטלית, חשוב להכיר את המידע שחשוב להצטייד בו, אילו מקרים עלולים להתגלגל עד אל מרכז הגבייה ואילו דרכים ניתן להתמודד איתם. על כך למדנו באתר https://www.shoresh-law.co.il/

סוגי החובות והקנסות

בכדי להפוך את גביית הקנסות השונים מטעם המדינה, מרכז גביית חובות וקנסות בישראל מאגד בתוכו חובות שונים. החל מדוחות תנועה, קנסות קורונה שהוטלו בזמן נגיף הקורונה, קנסות בתי משפט לתעבורה, קנסות שהוטלו עד אדם הנאשם בפלילים. וכמו כן גם עבירות בגין שימוש או החזקה של סם הקאנביס לשימוש עצמי, משולמים גם הם במרכז גביית החובות. בנוסף לכל אלו גם אגרות והוצאות ממשלתיים, החל מקנסות של וועדה מקומית ועד לחובות שנוצרי בהליכים אזרחיים שונים משולמים גם הם במרכז לגביית חובות וקנסות בישראל. כמובן שלכל קנס/אגרה/חוב קיים מועד אחרון לתשלום, אך באי עמידה במועד עלולה להיווצר כנגד החייבים מגוון עיקולים והגבלות שונות עד להסדר החוב.

כיצד להתמודד עם חובות?

על הנייר נראה כי כל שנצטרך לעשות הוא פשוט לשלם את החובות ולסיים עם תשלום הדוח, אך לא מעט מבעלי החובות במרכז גביית חובות וקנסות בישראל מתקשים לעמוד בתשלומי הדוחות והקנסות השונים. לכן ניתן בחלק מהמקרים לבקש פריסה של החוב, בחלק מהמקרים גם ניתן לקבל פטור מהתשלום. כך או כך בכדי שבקשות מסוג אלו יוכלו אכן להיענות מצד המרכז, יש להיוועץ עם עורך דין המתמחה בגביית חובות וחדלות פירעון ולהכיר כלים נוספים עימם נוכל להתמודד אל מול החובות שלנו. שכן עורך דין שכזה יכיר כיצד מנסחים את הבקשות, איזה מידע יכול להיות רלוונטי עבור הבקשה ולבסוף גם להגיע לפשרה המוסכמת על כל הצדדים.