בין אם אתה טבח ביתי מתקדם או טירון, סכין שף חדה, עמידה ואיכותית היא חיונית בהכנת כל ארוחה. זהו אחד מכלי המטבח היחידים שבהם אתה משתמש כמעט בכל פעם שאתה מכין אוכל, כך שלבחירת סכו"ם איכותי יש יתרון עצום במטבח – הן מבחינת בטיחות והן מבחינת יעילות. עם זאת, סכיני שף אינם מתאימים לכולם, ומה שעובד עבור חלקנו עשוי לא לעבוד עבור אחרים. בחיפוש אחר סכין שף איכותית, החלטנו לבדוק מספר דגמים מובילים למבחן על ידי חיתוך, חיתוך וחיתוך של מגוון מאכלים.

חשוב להבין כי אין סכין שף אחת שמתאימה להכל ופרט לסוגי המאכלים יש גם משתנים אישיים רבים כמו גודל הידיים שלך, סגנון הבישול שלך ומה שמרגיש לך טבעי ונוח. עם זאת, סכין שף טובה תמיד תהיה חדה, מאוזנת ונוחה לאחיזה, ללא קשר לגודלה. חשוב לדעת מראש אילו סוגי מזון אתם לבשל ובאיזו תדירות וכן כיצד תתכוננו לנקות ולטפל בה. אחד הדגמים הפופולריים והאיכותיים היא סכין ה-Mighty Hollow Edge של Mac Professional. סכין זו חדה, אמינה מאוד, עמידה וקלה לשימוש. החסרון שלה הוא שהיא אינה מגיעה עם נדן, לכן הקפידו לאחסן אותה כראוי על מנת לשמר בבטחה את הקצה הסופר-חד.

סכין נוסף היא סכין סנטוקו היפנית – קלת משקל, חדה הכוללת להב דק וגומות המסייעות במניעת הידבקות מזון. הסכין הזו הצליחה לחתוך ירקות קשים באותה קלות כמו ירקות רכים, והלהב לא התקשה להחליק דרך דף נייר או עור עגבנייה חלקלק. הידית קלה לאחיזה ומרגישה יציבה והלחץ והעומס על הידיים ופרקי הידיים של החותך הם מינימליים.

יתרונות: סכין יציבה עם משקל, אחיזה ויציבות שהופכת כל חיתוך של מרכיבים קשים לקל ובטוח יותר. חסרונות: למרות שהיא עמידה, הסכין כבדה יחסית מה שעלול לעייף בעבודה ממושכת.

סכין שף עמידה ואיכותית נוספת אם כי כבדה יחסית היא של המותג Wüsthof: סכינים אלו אידיאליים למשימות קשות כמו פירוק תרנגולות שלמות או חיתוך ירקות שורש קשים. יש לו חצי חיזוק שמגן על האצבע שלך מפני נגיעה בקצה הלהב. הלהב החד לא התקשה להחליק דרך הנייר במבחן החדות שלנו מחוץ לקופסה ויצר במומחיות חתכים דקים ועקביים בכל מבחני הירקות שלנו. הידית יציבה ולא מחליקה, מה שהופך הפעלת לחץ נוסף לקלה ובטוחה. עם זאת, גם כאן המשקל של הידית עלול לעייף ולהקשות בעת עבודה ממושכת במטבח.