עם בואו של החורף ולעיתים גם של הקיץ אנו נמצא את עצמנו מבצעים לא מעט עבודות תחזוקה שונות, בי ןאם מדובר בהחלפת צמיגים שהתבלו בחשיפה ממושכת אל השמש ועד אל ניקוי מרזבים וגגות. ובאשר לניקוי ושמירה על גגות יבשים, אין כל אחד מאיתנו מבקש לבצע את האיטום הכי מדויק ונכון לגג שלנו ולכן מומלץ להכיר את סוגי איטום גגות בישראל 2022. חלק מהפתרונות נחשבים לדי "ותיקים" וחלק מהפתרונות חדשים לחלוטין ובחלק מהמקרים מתקיימים שילובים מפתיעים שיוכלו לשמור על הגג שלנו לאורך שנים. לכן לפני שאנו עולים לנקות את הגג, מומלץ להכיר את סוגי האיטום הקיימים כיום.

סוגי איטום גגות בישראל 2022

אפשר לומר באופן די שרירותי כי קיימים בישראל שלושה סוגי איטום פופולריים, הראשון מבניהם הוא די חדש והוא כמובן איטום ביטומני. איטום זה נעשה על ידי יריעות בד צפופות למדי, המצליחות להישמר גם במזגי אוויר קרים במיוחד או חמים במיוחד תוך כדי עמידה גם אל מול מכות ונזקים שונים. שיטה זו משלבת שיטה יותר וותיקה והיא כמובן זיפות הגג, הנעשה כיום בעלות די זולה. שיטה זו דורשת תחזוקה בשונה מיריעות ביטומניות הכוללת שכבת סיד בכדי לשמור מנזקי השמש. צורה אחרת של איטום היא בעזרת חומרים אקריליים שונים, המתבצעת בשלל דרכים החל ממריחה ועד אל התזה ממוקדת.

כיצד להכין את הגג ולהתאים את האיטום? כמובן שבכדי להפוך את הגג שלנו ליבש ונעים, חשוב לפני פעולת האיטום לפנות ממנו חפצים בולטים ולנקות עד כמה שניתן את הגג. אל כל אלו חשוב להוסיף גם ניקוי של מרזבים וכמובן בדיקת תקינות, בין אם מדובר בגג בנוי רעפים ועד לגג בטון. כמו כן את הבחירה של סוג האיטום יש לדייק גם אל החומר ממנו עשוי הגג ולצד זאת, בחידוש האיטום בגג חשוב לשמור על השתלבות נכונה של חומרי גלם. כך למשל איטום אקרילי ישתלב בצורה פחות טובה על בסיס של זפת. במידה ונבקש "להחליף" את חומרי האיטום, מומלץ לבצע את האיטום בצורה ישירה אל הגג ועל ידי חומרי איטום המתאימים להצמדה שכזו.